Line-up


WILKINSON


WILKINSON (vlastním jménem Mark Wilkinson) bezesporu patří mezi nejúspěšnější drum and bassové producenty současnosti a jeho popularita stále roste. Wilkinsonova tvorba vyšla na labelech Hospital Records a RAM Records, kde také v roce 2013 vydal své první studiové album ‚Lazers Not Included‘. Úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a jeho tracky se okamžitě začaly objevovat v setech snad všech DJ’s po celém světě. Největším hitem celého alba se stal singl ‚Afterglow‘. Samo za sebe mluví, že ‚Afterglow‘ v prestižní britské anketě Drumandbass Arena Awards vyhrál v kategoriích skladba roku, hudební videoklip roku a samotný Wilkinson získal ocenění „producent roku“. Od té doby se Wilkinson nezastavil. Kromě klasických DJ shows měl také tři Live turné se živou kapelou a zpěváky a pracoval na své další produkci. Jako první vlaštovka k chystanému albu vyšel na jaře 2016 singl ‚Flatline‘ (feat. Wretch 32). V dubnu 2017 se potom po třech a půl letech fanoušci dočkali vydání druhého studiového alba ‚Hypnotic‘. Na albu je slyšet vliv hned několika hudebních stylů včetně hip-hopu. Wilkinson zde ukazuje svou schopnost pohrávat si se zvukem a zkoumat své tvůrčí schopnosti. Několik singlů z této desky se stalo okamžitými hity. ‚Sweet Lies (ft. Karen Harding)‘ a ‚Wash away‘ (na tento song je Wilkinson osobně nejvíce hrdý) vás i díky svým videoklipům vrátí do letní nálady a ‚Breathe‘ (feat. Shannon Saunders) vás nenechá v klidu sedět :)

S.P.Y


ETHERWOOD


MAKOTO


Makoto, je japonský drum and bassový hudebník, DJ a herec. Makoto je vůbec průkopníkem dnb v Japonsku. Kromě jiných charakteristických rysů Makotovy tvorby, patří i vlivy hudby 70. let, jako soul, funk, jazz fusion. Ty lze slyšet v převážné většině jeho hudební tvorby. Inspirován albem Logical Progression od LTJ Bukema a albem Timeless od Goldieho, začal experimentovat se svými vlastními drum and bassovými kompozicemi.

ROYALSTON


AKIRA


AKIRA je jedna polovina „ostrýho“ dua Deadly Viperz. Akira začínal pod hlavičkou Shadowboxu a teď už je také součástí Let It Roll booking. Akce, na kterých Akira vystoupil, ať už sám nebo s Anakinem jako Deadly Viperz, už asi nikdo nespočítá, stejně jako desky, mixy a propocený trika tanečníků.

BIFIDUS AKTIF


BIFIDUS AKTIF se o drum’n’bass zajímal několik let, ale až poté, co se dostal k psaní pro Shadowbox, ho známost s ostatními DJs v čele s Akirou nakopla k nastartování závislosti na shánění, kupování a honění vinylů na gramcích. Své sety naplňuje tanečními hity k prasknutí tak, aby si celý parket zaskákal, ale myslí i na milovníky klasik, tvrdších věcí a dubstepu.

RUDEBOY


RUDEBOYE můžete za gramofony vídat někdy od přelomu let 2004/2005, kdy ještě tehdy pod vlastní značkou Conspiracy DJs (nyní již šesti člená crew) začal s hraním a pořádáním menších akcí v Praze. Od roku 2012 je také dalším moderátorem pořadu Shadowbox na Rádiu 1, spolu s 2Kem provázejí dvouhodinovkou plnou drum’n’bassových novinek, pravidelných rubrik rozhovorů s hosty.

2K


2K začal s hraním v roce 2000 a od začátku si zakládá na tom, že DJing je pro něj radost a zábava. Ačkoliv je u něj drum&bass stále na prvním místě, aktuálně ho baví také rovné beaty. Jednou za čtrnáct dnů v neděli od 18:00 spolu s Rudeboyem připravují pořad Shadowbox na pražském Radiu 1.

TWISTED:MINDS


TWISTED:MINDS tvoří Míra a Pe:Te, kteří spojili své síly v roce 2013. Zjistili totiž, že ve dvou jsou prostě lepší :) Jejich hraní nejsou klasická B2B, ale je to jeden velký vibe, kdy vám kluci rozhodně nedovolí vydechnout. Rádi mixují všechny drum & bass subžánry od nejtvrdšího neurofunku až po melodický liquid doplněný jejich vlastní produkcí. Twisted:Minds také mají svůj vlastní rádiový projekt.

LIQUIDATORS


LIQUIDATORS crew vznikla v létě roku 2014 jako společný projekt čtyřech brněnských DJs, kteří společně sdíleli vášeň pro subžánr Drum and Bass music nesoucí název Liquid funk. Členy Liquidators Crew jsou Calli a Protago (působící v společném projektu Protagonists), Fish a 2Nine. Liquidators v brněnském klubu Perpetuum pravidelně pořádají liquid DnB akce s názvem Broken Orchestra.